Sylwetka dr Volla

drvoll02Badanie EAV metodą dr Volla (skrót od Elektroakupunktura metodą dr Volla) to metoda diagnostyczno-terapeutyczna opracowana przez niemieckiego lekarza Reinholda Volla w latach 50-tych XX wieku. Pracując w zawodzie lekarza, szybko zauważył, że to, czego nauczył się na studiach medycznych, nie jest w pełni efektywne w leczeniu wielu chorób i schorzeń. Poszukując przyczyn różnych chorób, szukał też nowych metod diagnostycznych, pomagających je wykryć.

Dr Voll rozpoczął pracę nad swoją metodą już w czasie wojny. Po wielu latach doświadczeń opracował sposób diagnostyki schorzeń za pomocą elektroakupunktury. Pomimo dużej wiarygodności i skuteczności metoda ta nie została dotychczas szeroko rozpropagowana w Polsce. Jest za to ceniona i stosowana na znaczną skalę w krajach Europy Zachodniej: zwłaszcza w Niemczech, Austrii i we Francji.

W Europie Zachodniej elektrodermalny test EAV Volla realizuje ok. 30.000 lekarzy. Niemieckie kasy chorych pokrywają koszt badania EAV od 1984 roku, jeśli badania metodami medycyny akademickiej nie dały rezultatu!

„Za szczególne zasługi wobec cierpiącej ludzkości oraz opracowanie metody diagnostyki i terapii elektroakupunkturowej” w 1966 roku dr Reinhold Voll został uhonorowany złotym medalem przez Papieża Pawła VI, a w 1974 roku nagrodą RFN – medalem Gufalanda.