Oczyszczanie wątroby – Kraków

OCZYSZCZANIE KANAŁÓW ŻÓŁCIOWYCH WĄTROBY I WORECZKA ŻÓŁCIOWEGO

Składniki:

4 łyżki stołowe soli gorzkiej (siarczan magnezu – magnesium sulfuricum); oliwa z oliwek lub olej z pestek winogron (jest rzadszy, a przez to łatwiejszy do wypicia) – pół szklanki (125 ml); 1-2 czerwone grejpfruty (potrzebna ilość soku to 2/3 do 3/4 szklanki); 1 słomka do picia; słoik o pojemności 1/2 litra z zakrętką; 3-4 kilogramy kwaśnych jabłek.

Procedura:

PIĄTEK

Należy powstrzymać się od jedzenia tłustych pokarmów. Spożywać jedynie gotowane kasze, warzywa, owoce, miód (bez masła i mleka).

SOBOTA

Najlepiej w tym dniu pościć, wskazane jest picie jedynie świeżego soku z jabłek.

Przygotuj sobie 1–1,5 litra świeżo wyciśniętego soku z kwaśnych jabłek, np. z wczesnych odmian lub z szarej renety. Sok można w tym dniu przygotowywać partiami i wypijać go małymi porcjami (należy pić go małymi łyczkami, nie więcej niż 0,5 szklanki co pół godziny) do godz. 14.00. Świeży sok z jabłek zwiększy ciśnienie w wątrobie, przez co kuracja będzie jeszcze bardziej efektywna.

NALEŻY ŚCIŚLE PRZESTRZEGAĆ PODANYCH GODZIN!!!

14.00 GODZ.

Od godz. 14.00 nic nie jedz i nie pij niczego. Jeśli zjesz coś później, możesz poczuć się bardzo źle podczas kuracji.
Rozpuść 4 łyżki stołowe soli gorzkiej w 3 szklankach wody (750 ml). Z tej ilości sporządź 4 porcje roztworu soli do picia po 3/4 szklanki (180 ml) każda.

18.00 GODZ.

Wypij pierwszą porcję rozpuszczonej soli tj. 3/4 szklanki (180 ml). Możesz ewentualnie wypić kilka łyków czystej wody (lub wypłukać usta) lub wypić kilka łyków soku z grejpfruta. Wyjmij z lodówki oliwę i grejpfruty, aby ogrzały się do temperatury pokojowej.

20.00 GODZ.

Wypij znów 3/4 szklanki (180 ml) rozpuszczonej soli. Mimo, że nie jadłeś od godz. 14.00, nie czujesz głodu. Sól gorzka powoduje oczyszczenie jelit. Ewentualnie pochodź po mieszkaniu lub pospaceruj wokół domu. Spowoduje to szybsze działanie roztworu soli.

21.45 GODZ.

Wlej (200 ml) oleju do półlitrowego słoika z zakrętką. Wyciśnij sok z czerwonych grejpfrutów i przecedź go. Potrzebne będzie przynajmniej 200–250 ml soku, (można dodać trochę soku z cytryny). Wlej ten sok do oleju, zamknij zakrętką i dobrze wstrząśnij, tak, żeby olej i sok były ze sobą dobrze wymieszane. Idź po raz ostatni do łazienki. Bądź gotów ze wszystkim do godz. 22.00 (można się nieco spóźnić, ale nie więcej niż 15 minut). Należy jednocześnie przygotować koc elektryczny lub termofor napełniony gorącą wodą; może to być także zawinięta w czystą szmatkę płaska butelka.

22.00 GODZ.

Wypij mieszaninę oleju z sokiem w ciągu 5 minut (osoby starsze lub osłabione w ciągu 15 min.). Można do tego użyć słomki do picia, ale najlepiej zawartość słoika wypić „duszkiem”, tzn. jednym ciągiem, tak, jak pije się lekarstwo lub mocny alkohol.

PO WYPICIU POŁÓŻ SIĘ NATYCHMIAST NA PLECACH (z głową ułożoną wyżej na poduszce) i LEŻ TAK ABSOLUTNIE SPOKOJNIE PRZEZ 20 MINUT.

Przyłóż ciepły termofor do prawego boku nieco poniżej żeber – w okolicy umiejscowienia wątroby.

Powodzenie tej kuracji w dużej mierze zależy właśnie od tego, żeby leżeć spokojnie.

Zwróć uwagę na to, czy kamienie żółciowe lub wątrobowe przesuwają się. Niektórzy czują, jakby z wątroby wydobywały się kulki. Podczas tego procesu nie odczuwa się bólu, ponieważ sól gorzka rozszerzyła drogi żółciowe. Po 20 minutach ułóż się swobodnie do spania.

NASTĘPNEGO DNIA

Jeśli po przebudzeniu się (jednak nie wcześniej niż o godz. 7.00) masz lekkie bóle brzucha lub jest ci niedobrze, poleż jeszcze trochę. Wspomniane dolegliwości powinny minąć po krótkim czasie.
Udaj się ewentualnie do łazienki. Potem wypij 3/4 szklanki (180 ml) roztworu soli gorzkiej (to już 3 porcja). Nie pij tej porcji przed godziną 7.00

2 GODZINY PÓŹNIEJ

Wypij ostatnią, czwartą porcję rozpuszczonej soli 3/4 (180 ml). Połóż się ewentualnie jeszcze raz do łóżka.

PO NASTĘPNYCH 2 GODZINACH

Kuracja jest zakończona. Możesz zacząć jeść. Zacznij od wypicia małymi łyczkami soku ze świeżo wyciśniętych pomarańczy, grejpfrutów i cytryny, a po 30 minutach zjedz trochę owoców. Poczekaj jeszcze godzinę zanim zaczniesz jeść normalne jedzenie (rozgotowany ryż z marchewką, kasza z warzywami), ale wstrzymaj się jeszcze ze spożywaniem tłuszczu. Dopiero pod koniec dnia (wieczorem) możesz zjeść normalny lekki posiłek (ewentualne zmęczenie powinno minąć). Wypij kwaśne mleko (uzupełnienie flory bakteryjnej w jelitach) lub zażyj probiotyk.

UWAGI:

Kurację oczyszczania wątroby przeprowadzamy wówczas, gdy nasz organizm nie jest osłabiony przeziębieniem lub grypą. Rezultat niniejszej kuracji zależy od ścisłego przestrzegania niżej podanego planu. Podanych wyżej godzin i innych wskazówek należy bezwzględnie przestrzegać. Przed kuracją oczyszczenia wątroby wskazana jest kuracja oczyszczenia nerek oraz kuracja przeciw pasożytom. Jeśli planujesz oczyszczenie wątroby, przejdź wcześniej trzytygodniową kurację ziołową przeciw pasożytom. Jeśli stosujesz zioła przeciw pasożytom raz w tygodniu, twój organizm jest zawsze przygotowany do przeprowadzenia oczyszczenia wątroby. Wylecz chore zęby przed kuracją, jeśli jest to możliwe.

REAKCJE PODCZAS KURACJI

Po wypiciu pierwszej porcji rozpuszczonej soli gorzkiej może nastąpić biegunka (po ok. 2 godzinach). Drugiego dnia kuracji po wypiciu roztworu soli może również nastąpić biegunka. Jest to normalna, a nawet pożądana, reakcja organizmu. Zwróć szczególną uwagę na to, co zostaje wydalone (drugiego dnia kuracji). Policz, ile kamieni zostało wydalonych. Kamienie żółciowe mogą różnić się kształtem i kolorem. Są one przeważnie zielone różnych rozmiarów – to one są właściwymi kamieniami żółciowymi, ale mogą też pojawić się brązowe, białe, czerwone, bordowe kamienie wielkości pestek jabłka. Czasami drogi żółciowe wypełnione są kryształkami cholesterolu, które nie zostały przekształcone w kamienie. Po wydaleniu wyglądają one jak piana. Ważne jest, aby się pozbyć również tego, ponieważ ich obecność hamuje prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Po kuracji można mieć luźny stolec przez 1–2 dni. Należy pamiętać o piciu kwaśnego mleka.

Alergicy lub osoby poważnie chore powinny wydalić przynajmniej 2000 kamieni. Dlatego ważne jest ponowne oczyszczenie wątroby (nawet kilka razy), ażeby usunąć wszystkie kamienie zalegające w drogach żółciowych. Między kuracjami należy zrobić przynajmniej 2 tygodnie przerwy. Po powrocie do zdrowia wskazane jest systematyczne oczyszczanie wątroby raz na pół roku.